Rozmiar tekstu: A A A

Wydarzenia

Jubileusz 100 lecia urodzin

11.06.2018, 21:34

100 lecie to piękny jubileusz i nie każdemu pisane jest go doczekać. Ten zaszczytny Jubileusz stał się udziałem stałej mieszkanki gminy Iłów, ale już od 19 lat przebywającej na terenie gminy Słubice, w miejscowości Potok Czarny Pani Zofii Mijakowskiej.

Dostojna Jubilatka Pani Zofia Mijakowska urodziła się 08 czerwca 1918 roku w miejscowości Rokocina gmina Iłów.

W czasie wojny w 1941r.  zawarła związek małżeński w Słubicach .

Państwo Mijakowscy wychowali pięcioro dzieci: Danielę, Wiesławę, Halinę  oraz Wiesława i Jana. Synowie nie dożyli tego Jubileuszu. Pani Zofia doczekała się czternaściorga wnuków, dwadzieściorga pięciorga prawnuków i siedmiorga praprawnuków. Maż Pani Zofii zmarł 22 lata temu. Obecnie Panią Władysławą opiekuję się córka.

 Pani Zofia całe życie ciężko pracowała w gospodarstwie rolnym. Obecnie jest pogodną osobą, zadowoloną z życia.


W poniedziałek 11 czerwca Panią Zofię Mijakowską odwiedzili : wójtowie gmin Słubice i Iłów, wiceprzewodniczący Rady Gminy Słubice, kierownik Placówki Terenowej KRUS z Sochaczewa, przedstawiciela GOPS w Słubicach i Iłowie.

Wójt Gminy Krzysztof Dylicki w imieniu własnym, mieszkańców wspólnoty samorządowej Gminy Słubice, złożył Drogiej Jubilatce, najserdeczniejsze gratulacje.

I gratulacje i życzenia zawarte zostały również w okolicznościowym, wspólnym z Radą Gminy   adresie podkreślającym, że Rodzina stanowi wartość najwyższą. Zawsze była ostoją polskości oraz zbiorem zasad, które przyświecały naszemu społeczeństwu. W adresie zawarte jest też przekonanie, że długie lata swego życia  Dostojna Jubilatka zawdzięcza bliskości rodziny. Są też życzenia satysfakcji z własnego życia, pomimo trudnych, a często nawet tragicznych zdarzeń i sytuacji życiowych.

Spotkaniu z Jubilatką towarzyszyły serdeczne życzenia obecnych, piękne kwiaty, drobne upominki oraz wspólne odśpiewanie gromkich 200 lat.

 

 

WydarzeniaWydarzeniaWydarzenia
 
WydarzeniaWydarzeniaWydarzenia
 
WydarzeniaWydarzeniaWydarzenia
 
WydarzeniaWydarzenia

Polecamy