Rozmiar tekstu: A A A

Wydarzenia

Gmina Słubice dołącza do kampanii "Odblaskowe sołectwo"

26.04.2018, 14:05

W dniu 25 kwietnia br. w sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Słubicach odbyło się spotkanie w ramach kampanii społecznej „Odblaskowe Sołectwo” zorganizowanej przez płocką Policję. Kampania ta ma na celu rozpropagowanie na terenie powiatu płockiego noszenia elementów odblaskowych. Podczas spotkania funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili pogadankę na temat zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, informując o przyczynach tych zdarzeń oraz przedstawiając korzyści płynące z noszenia elementów odblaskowych. Zostały zaprezentowane możliwości bezpłatnej aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której można m.in. odnaleźć najbliższą jednostkę Policji, sprawdzić jak nazywa się dzielnicowy, uzyskać pełne dane teleadresowe i połączyć się z nim jednym kliknięciem, jak też wysłać wiadomość e-mail.

W spotkaniu uczestniczyli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku w osobach naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego – kom. Roberta Nowakowskiego, przedstawicielki Wydziału Ruchu Drogowego – st. sierż. Aleksandry Lipowskiej a także Wójt Gminy Słubice – Krzysztof Dylicki, przewodnicząca Rady Gminy – Katarzyna Milczarek, sołtysi oraz członkowie rad sołeckich z terenu gminy Słubice. Po prezentacji multimedialnej  policjanci przekazali sołtysom  pakiet materiałów zawierający plakat informacyjny oraz ulotkę stanowiącą kompendium wiedzy o zagrożeniach i obowiązkach pieszych i rowerzystów, dzięki którym sami będą mogli pozyskać wiedzę na temat podstawowych przepisów regulujących poruszanie się niechronionych uczestników ruchu drogowego. Następnie sołtysi wiedzę tą będą przekazywać mieszkańcom na zebraniach sołeckich lub przy okazji innych spotkań. Będą również umieszczać materiały w sołeckich gablotach ogłoszeń.

Miejmy nadzieję, że kampania płockiej Policji przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów poruszających się po drogach naszej gminy.

W dalszej części spotkania przedstawione zostały zagadnienia dotyczące zmienionego systemu szacowania szkód wyrządzonych przez niektóre zwierzęta łowne w uprawach i płodach rolnych. Począwszy od 1 kwietnia br. składać należy do Wójta Gminy właściwego ze względu na miejsce wystąpienia szkody. W szacowaniu biorą udział przedstawiciele organu wykonawczego jednostki pomocniczej , czyli sołectwa.

Omówiono ponadto zasady na jakich rolnicy mogą wyrazić zgodę na przyjęcie komunalnych osadów ściekowych na grunty rolne. Przedstawiono także konsekwencje związane z nieprawidłowym postępowaniem osadów ściekowych na grunty rolne. W najbliższym czasie w tej sprawie zostanie wydana ulotka informacyjna.

WydarzeniaWydarzeniaWydarzenia
 
WydarzeniaWydarzeniaWydarzenia
 
WydarzeniaWydarzeniaWydarzenia
 
WydarzeniaWydarzeniaWydarzenia
 
WydarzeniaWydarzeniaWydarzenia
 
WydarzeniaWydarzeniaWydarzenia
 
WydarzeniaWydarzeniaWydarzenia
 
Wydarzenia

Polecamy