Rozmiar tekstu: A A A

Wydarzenia

Podsumowanie przeglądu wałów wiślanych na terenie Gminy Słubice.

12.03.2021, 11:03

10 marca br. odbyło się spotkanie dotyczące zabezpieczenia przeciwpowodziowego oraz stanu wałów wiślanych na terenie Gminy Słubice.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Gminy w Słubicach, przedstawiciele Samorządu Powiatu Płockiego oraz pracownicy Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”, zarząd zlewni we Włocławku. Podczas spotkania omówiono stan wałów przeciwpowodziowych i zabezpieczeń przeciwpowodziowych na terenie Gminy oraz aktualne zagrożenia związane z bytowaniem bobrów. Należy podkreślić, iż stan wałów i ewentualne ubytki związane z bytowaniem bobrów zostały sprawdzone w lutym br. przez strażaków ochotników z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Słubice oraz pracowników Urzędu Gminy Słubice. Podczas przeglądu nie stwierdzono uszkodzeń wałów na całej długości słubickiego brzegu Wisły.

W trakcie spotkania poruszono sprawę budowy podjazdu (slipu), który rozwiązałby problem wodowania łodzi Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Państwowych Straży Pożarnych biorących udział w akcjach ratowniczych oraz poszukiwawczych na Wiśle.

 

Polecamy