Rozmiar tekstu: A A A

Aktualności

Słubice na warszawskiej wystawie prac artystów międzynarodowych plenerów malarskich

16.08.2017, 23:18

Jednym z przystanków tych międzynarodowych plenerów malarskich były  Słubice i część prac, która powstała w Słubicach była również eksponowana na wernisażu w Warszawie.

Głównym przesłaniem tego projektu jest integracja i budowanie więzi kulturowych, społecznych, międzyludzkich pomiędzy narodami, państwami, ponad podziałami politycznymi, ponad granicami państwowymi i ograniczeniami mentalnymi, poszukując przyjaźni, uniwersalnej wspólnoty międzyludzkiej przez kulturę i sztukę.

Wernisaż, który towarzyszył otwarciu wystawy, promował także i słubicką gminę, dlatego wśród zaproszonych gości był wójt gminy – Krzysztof Dylicki z małżonką oraz wiceprzewodniczący rady gminy – Mariusz Bartos. Obecna była również mieszkanka Słubic pani Wanda Świderska. Podczas oficjalnych wystąpień towarzyszących otwarciu wystawy głos zabrał  wójt Krzysztof Dylicki. Podkreślił, że w obrazach zawarta jest nie tylko praca artystów, malarzy ale również ich emocje, odczucia i treści, które przekazują. Podziękował, że na wystawie znalazły się też obrazy, w których zawarty jest artystyczny wizerunek gminy Słubice, będący taką milczącą poezją, którą się widzi a nie słyszy. Jest to szczególna i wyjątkowa promocja gminy.

Wernisaż zakończyła tradycyjna lampka wina.

 

AktualnościAktualnościAktualności
 
AktualnościAktualnościAktualności
 
AktualnościAktualnościAktualności
 
AktualnościAktualnościAktualności
 
Aktualności

Polecamy